Krimi szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Térj be Te is Rainwalls-ba, a bűnözés fővárosába! Légy rendőr vagy akár bűnöző, itt a lét maga a cudar valóság! Hát szállj szembe vele!
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Dawn Olsen ~ kész

Go down 
SzerzőÜzenet
Dawn Olsen

Dawn Olsen


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011. Apr. 19.
Tartózkodási hely : Rainwalls
Mottó : "Minden alkonyatot hajnal követ"

Dawn Olsen ~ kész Empty
TémanyitásTárgy: Dawn Olsen ~ kész   Dawn Olsen ~ kész EmptySzer. Ápr. 20, 2011 3:10 am

Név
Fern "Dawn" Olsen

Csoport
Alvilági alak

Foglalkozás
ügyeskezű tolvaj, időnként modellkedik

Születési dátum, hely
Egy New York-i koszos kórházban 1991. október 22.

Kor
19

Külső
Szeret nőiesen öltözködni, de ezen belül a sötétebb stílust kedveli. Gyakran hord bőrruhát, fekete magas sarkú csizmát. Igaz hogy nem sminkeli ki túl magát, de így is idősebbnek nézik 19-nél. Szereti felhívni magára a figyelmet, és különösen büszke testi adottságaira, amit ki is használ olykor. Hosszú, fürtökbe rendezett haja van, amit csak nagy ritkán vasal. Egy veszélyes nagyvárosban önvédelemből mi az, amit magánál hordhat egy "védtelen" lány? Egy tőr lapul általában a csizmája belső szárához rögzítve.

Avatar
Eliza Dushku
Dawn Olsen ~ kész 3043893610_cc346e74c9

Jellem
Nem volt gyermekkora. Ezért megkeményedett a lelke, senkiben sem bízik igazán, nem enged közel magához senkit. Rühelli a zsarukat, mert szerinte az életére törnek. Nem érdekli mások megélhetése, neki csak a sajátja számít. Egészen kis kora óta az utcákon él, önmaga nevelkedett. Meggondolatlan, és hirtelen haragú. Elérhetetlennek szereti magát mutatni, de mivel sosem volt szerette, így azért titokban vágyik a törődésre.

Hozzátartozók
Senkivel sem tartja a kapcsolatot, tudja, hogy él valahol egy féltestvére, de nem érdekli.

Előtörténet
Pár szó az életemről? Hmm... Nem is tudom, hol kezdjem. Ó, igen, ott kellene, hogy megszülettem! Egy New York-i kórházban láttam napvilágot 1991-ben. Anyám szép szóval élve is egy ribanc volt, akit egy esti kalandja felcsinált, és így sikerült összehoznia engem. Sosem éreztem a törődését, leginkább egy dísztárgy voltam, vagy inkább a biztosíték, hogy az apám által küldött pénzből - amit azért kapott, hogy tartsa a száját a kapcsolatukról és rólam - megtudjon élni. Sokszor kérdeztem, hogy ki az apám, mert reménykedtem benne, hogy ő jobban szeretne engem, jobb sorsom lenne ha nála nevelkedhetnék. Anyám sosem íratott iskolába, de 9 éves koromra egyedül megtanultam olvasni, írni, és 12 évesen, gyerekfejjel a jobban reménykedve írtam egy levelet apámnak, hogy vegyen magához. Nem kaptam választ, de anyám sem több pénzt. Ő besokkalt, és megharagudott rám, mikor megtudta, hogy írtam apámnak. Sokat ivott, én pedig elbújtam a szekrényben, mert ilyenkor nem szerettem a közelében lenni. Tettleges bántalmazásig is fajult néha a dolog. Szánalmas nem? Na szóval, visszatérve anyámra, be is drogozta magát, de hát sikerült túladagolnia, és meghalt. Őszintén szólva egyetlen könnycseppet sem ejtettem érte, de nem tudtam, mit kezdjek magammal. Mit csinálhatna egy 12 éves lány egyedül a nagyvilágban? Anyámmal egy koszos motelben laktam, és csak néhány levetett holmim volt, így nem fájt otthagyni azt a szeméttanyát. Arra gondoltam, hogy apám megérdemel még egy esélyt. Talán meg sem kapta a levelem, így személyesen elmentem hozzá, de ő hallani sem akart rólam, és kidobott a házából. Akkor láttam meg a kislányát, akit rózsaszín ruhába öntöztetett, a kerti játszótéren játszhatott, megkapott mindent velem ellentétben. Mit ne mondjak, féltékeny lettem. De azt hiszem, ez megérthető és megbocsátható vétek. Az pedig amit ezután tettem már teljesen más tészta: loptam tőlük. Nem túl sokat, csak pár értékesnek tűnő csecsebecsét, melyeket eladtam az utcán. Egy ideig New York koszos utcáin éltem ily módon: pár bolti lopás, betörés, és meg van, ami csak kell: kaja, ruha. Egyedül szállásom nem volt soha, kapualjakban aludtam, vagy belopóztam olcsó motelekbe. Így aztán rájöttem, hogy pénzt kell szereznem ahhoz, hogy igazán élhessek. Évek alatt kitanultam a betörés fortélyait, és ügyeskezű tolvajjá váltam. Hiába dolgoztam mindig csak magamnak, hiába voltam sikeres, annyi pénz nem jött össze, hogy olyan életet teremtsek magamnak, amilyet akarok. Úgy döntöttem továbbállok, és új életet kezdek, így kötöttem ki a nyüzsgő életű Rainwalls-ba, ahol azért nem én voltam az utca legrosszabb feléről érkezett alak, meg persze nem is az egyetlen. 16 voltam, műveletlen, hiszen iskolába sosem jártam, a gyámügy köröztetett, de ügyesebb voltam náluk, így sosem kaptak el. A városba kerülvén munkát vállaltam: modellként. Érdekes szakma, de ezt sem nevezném túl kifizetődőnek, így inkább csak bérkiegészítésként fogom fel – meg persze az se hátrány, ha látom, hogy műsok szépnek találnak. Az igazi „szakmám” a rablás, lopás, legyen az nagyobb méretű bankrablás, ahova már a megfelelő emberek beszervezhetnek, hiszen az évek alatt elismert arc lettem ezen a területen vagy csak egyszerű utcai zsebelés. Szóval már évek óta élek itt Rainwalls-ban, és azért tehetem me egyedül ezt nyugodtam, mert hamis személyivel tengetem mindennapjaimat. Fern Olsen néven születtem, de a városba érkezvén elvetettem a nevemet, és a megfelelő összegért, feketén persze, csináltattam magamnak egy személyigazolványt Dawn Olsen névre. Eszerint 22 vagyok, tehát már jogosan nagykorú, aki egyedül élhet, alkoholizálhat és a többi.
Ezek után, ha kell egy jó tolvaj, mert meg akarsz szereztetni valamit, már tudod, hogy kit kell hívni! De van pár szabályom: nem ölök, nem bújok ágyba senkivel a szajréért, de a legfontosabb… soha senkinek a kedvéért nem megyek börtönbe! A gyermekkorom olyan volt, mint egy zárka, most végre szabad vagyok, nem fognak újra cellák mögé dugni!
Vissza az elejére Go down
 
Dawn Olsen ~ kész
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dawn Olsen lakása

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Krimi szerepjáték :: Általános :: Karakteralkotás :: Elfogadott előtörténetek :: Alvilági alakok-
Ugrás: